Szkolenia na koparko-ładowarki

Operatorem koparko-ładowarki nazywamy osobę, obsługującą urządzenia do prac ziemnych. Koparko-ładowarki znajdują się właśnie wśród grupy tych maszyn. Wykonywanie tej profesji jest bardzo opłacalne, ponieważ wynagrodzenie może sięgać aż 4 tysięcy złotych. Warto pomyśleć również o zakupie własnej maszyny, ponieważ stawka godzinowa może wzrosnąć do 120 złotych.

Względnie nietrudno jest znaleźć zatrudnienie w branży budowlanej. W ogłoszeniach o pracę znajdziesz wiele tych, które będą poszukiwać operatora maszyn budowlanych do koparek, spycharek, ładowarek czy ładowarko – koparek.  Żeby jednak zdobyć taką pracę musisz posiadać odpowiednie uprawnienia operatora maszyny budowlanej. Dlatego najpierw trzeba udać się na właściwy kurs.

Organizowane szkoleń na koparki
Warto pamiętać, że już samo organizowanie rozmaitych szkoleń i kursów to całkiem dobry sposób na interes. Wiąże się to z narastającym zapotrzebowaniem wśród pracowników różnych branż na dokształcanie. Niestety, stale zmieniające się technologie, nowe programy i nowinki sprawiają, że musimy stale uaktualniać naszą wiedzę i umiejętności, aby móc się dostosować lub przekwalifikować. Zdarza się tak, że osoby wyuczyły się danego zawodu, jednak trudno znaleźć im pracę. Tutaj mogą pomóc dodatkowe szkolenia, które uzupełnią brak doświadczenia. Wybierz odpowiednie miejsce do nauki, ponieważ możesz wyrzucić pieniądze w błoto. Pamiętaj więc, że właściwa placówka szkoleniowa powinna posiadać odpowiednie warunki lokalowe do prowadzenia zajęć teoretycznych. Co najważniejsze jednak to posiadanie parku maszynowego z placem manewrowym oraz wykwalifikowana kadra wykładowców i instruktorów. Centrum Koordynacji powinno zatwierdzić spełnienie tych wymogów, dlatego szukaj tylko takich placówek, które przeszły weryfikację.

Program szkolenia
Profesjonalne szkolenia na koparki zazwyczaj trwają nie więcej niż 5 tygodni i składają się z części teoretycznej oraz praktycznej. Zajęcia teoretyczne zajmują 116 godzin a praktyczne 60 godzin. Sam program takiego kursu na maszyny budowlane musi być przygotowany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. To właśnie ten Instytut powołuje też specjalną komisję, przed którą kursanci, po odbytym programie szkolenia, zdają egzaminy – teoretyczny oraz praktyczny. Na program szkolenia na kurs koparko-ładowarki składają się takie zagadnienia jak: użytkowanie eksploatacyjne, przepisy BHP, dokumentacja techniczna, elementy hydrauliki, podstawy elektrotechniki, silniki spalinowe, budowa koparek.

Autor